Adaptacija

Pirma diena

Vaikas su tėveliais kartu praleidžia 2val. vaikų darželyje (nuo 9:30 val iki 11:30 val.)

Antra diena

Vaikas su tėveliais kartu praleidžia pusę dienos vaikų darželyje.

Trečia diena

Vaikas su tėveliais pabūna 1val. ir poto 2 val. pasilieka vaikų darželyje be tėvelių.

Ketvirta diena

Vaiką tėveliai palieka pusei dienos.

Penkta diena

Vaikas lieką visą dieną vaikų darželyje be tėvelių.

Kad ir kaip būtų sunku tėveliams palikti vaiką darželyje, su juo atsisveikinti, pamatyti jo ašaras ar prašymą neišeiti, reikia sukaupti visas jėgas ir pasistengti, kad atsisveikinimas su vaiku būtų trumpas. Vaikui reikia paaiškinti, kada tėveliai sugrįš jo pasiimti, po kiek ir kokių darbelių jis vėl susimatys su jais.

Mieli tėveliai, vaikai labai jaučia jūsų nuotaikas,  tad stenkitės su vaikais kuo daugiau kalbėti ir pasakoti jiems, kas yra darželis ir kodėl jis turės jį pradėti lankyti, kiek laiko jis jame bus ir ką ten darys. Vaikui bus lengviau suprasti ir susitaikyti su šiomis permainomis, nei žiūrėti į besišypsantį pro ašaras tėtį ar mamą, ar matyti tėčio ir mamos kupinas baimės ir dvejonių akis.

Palikę savo mažyli pas mus, visada galėsite paskambinti auklėtojoms ir pasiklausti, kaip jam sekasi, o auklėtojos savo ruoštu visada informuos jei jūsų mažyliui seksis labai sunkiai pasilikti.

Tikrai ne visiems vaikams sekasi iškarto taip lengvai priprasti prie naujos aplinkos, taisyklių, ritmo, vaikų ir auklėtojų per penkias tam skirtas dienas. Tad adaptacija kiekvienu sykiu yra taikoma asmeniškai. Vieniems užtenka pasibūti kelias valandas, kad sekančią dieną liktų vieni be tėvelių, o kitiems neužtenka ir savaitės.

Tačiau mes siekiame, kad vaikas eitų į darželį trykšdamas noru ir entuziazmu.